pátek 22. září 2017

Přečteno: Bez naděje

Autor: Colleen Hooverová
Počet stran: 384
Rok vydání: 2013/ překlad 2014
Nakladatelství: YOLI
Odkaz na ČBDB 
Anotace: Pravda vede někdy k větší beznaději než víra v lež.
Tohle zjištění čeká sedmnáctiletou Sky poté, co se seznámí s Deanem Holderem - možná jediným klukem, kterého provází ještě horší pověst než ji. S klukem, s nímž poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže zbavit citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené. 

Sky podvědomě vycítí nebezpečí a snaží se udržovat si od Holdera odstup. Ten se ale nehodlá snadno vzdát. Dívka krůček po krůčku zjišťuje, že Dean Holder není vůbec tím, za koho ko považovala. A postupně odkrývaná tajemství vedou k otázce, kdo je vlastně ona sama...

Z mého pohledu...
Po přečtení knih "Odvrácená tvář lásky" a "Možná jednou" mi bylo jasné, že cokoliv co napíše Colleen Hooverová prostě potřebuji mít. A znáte to. To si takhle jedete koupit učebnice do Neoluxoru a tam akce 1+1 na YOLI. A na eshopu to samé. A tak si objednáte z eshopu, vyberete si knihu 1+1 a vyzvednete ty učebnice. A potom jedete domů, na zádech batoh plný učení a v ruce igelitku s devíti novými knihami. Z toho dvě učebnice - literatury, jak jinak. Následně přijdete domů, zahodíte batoh, jdete si nafotit svoje nové miláčky, ale bohužel je večer a vy už nestíháte číst. A tak si vezmete knížku "Bez naděje", vzorně si jí připravíte vedle školní tašky a hned druhý den ráno si dobrou polovinu přečtete v tramvaji. A cestou zpátky většinu druhé poloviny. A pak se hned pustíte do dalšího dílu. A zhruba tak nějak se stává, že máte přečtených 120 knih během necelých devíti měsíců...

Kniha vypráví příběh Sky, dívky, která žije se svou adoptivní matkou a nevěří v dobré vztahy a lásku. A jak už to tak bývá, Sky potká Deana Holdera, do kterého se zamiluje. Holder v ní probudí pocity, které ještě nikdy k žádnému klukovi necítila a Sky je zprvu nejistá, ale časem se tomu poddá a vypadá to, že už je všechno v pořádku a nic se nemůže stát. Ale bohužel se toho stane víc, než bychom čekali. A tak se stane, že díky Holderovi se Sky vrací vzpomínky, které byly skryté někde hluboko uvnitř. A jak už to tak u této autorky bývá, Sky zjišťuje bolestivou pravdu. Dokáže se s ní vyrovnat?

Už jsem to psala všude asi tisíckrát, ale stále si nemohu pomoct. Colleen Hooverová je pro mě tak trochu zárukou kvality a ani tentokrát nezklamala. V jejích knihách se nikdy nejedná jen o prvoplánovou romantiku a tato kniha není výjimkou. Opět mě dokázala překvapit a opět zjišťuji, že úmysly této autorky nikdy neprokouknu. A stejně jako u "Možná jednou" se ta největší událost a pravda odhalí až během posledních několika stran a nevím o nikom, kdo by v této části dokázal knihu odložit.

Taktéž se mi líbilo, jak jsou vykreslené postavy. Celá kniha je sice psaná z pohledu Sky, druhý díl je ale naopak z pohledu Holdera, takže se to hezky vyrovnává. Příběh je plný emocí a zvratů a mně nezbývá než knihu chválit a doporučovat všem kolem sebe.

Hodnotím 85% a doporučuji přečíst skutečně všem. A pakliže jste tuto knihu už četli, můžete mi do komentáře napsat váš názor, nebo si přečíst autorčiny další knihy (Možná jednou, Odvrácená tvář lásky, Ztracená naděje, Život jedna báseň)

1 komentář:

  1. Díky moc za tip: D přidávam do seznamu co přečíst

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář!